Școala Siguranţei Tedi- Ediţia a IX-a, 2023-2024

Vă mulțumim pentru interesul acordat programului Școala siguranței Tedi!

Lecţia ,,Mersul pe bicicletă în siguranţă şi Copilul ca pasager’’ este aici, iar aici sunt activităţile pe care elevii le pot face singuri şi împreună cu părinţii. De asemenea, filmuleţul ,,Siguranţa copilului ca pasager’’, din seria celor 5 realizate ca suport pentru activităţile desfăşurate de dumneavoastră este aici. Vă dorim spor la treabă!

Tedi vă încurajează pe toţi să desfăşuraţi cât mai multe activităţi pe tema siguranţei, astfel încât, prin joc, elevii de clasa I să îşi însuşească informaţii noi şi utile pentru creşterea siguranţei lor pe drum spre şcoală, la şcoală, in mediul online şi atunci când sunt singuri acasă. Pe parcursul anului şcolar, în cadrul proiectului, se vor desfăşura activităţi interesante, aşadar, vă invităm să urmăriţi site-ul www.scoalatedi.ro pentru a descoperi periodic informații despre derularea programului şi rezultatele acţiunilor din cadrul acestuia.

Succes tuturor!