Introducere

Școala Siguranţei - Ediţia a VI-a, 2020-2021
Vă mulțumim pentru interesul acordat programului Școala siguranței Tedi!

Începând cu data de 02 noiembrie, am dat startul activităților din cadrul programului Școala siguranței Tedi.

Tedi vă încurajează pe toţi să desfăşuraţi cât mai multe activităţi pe tema siguranţei, astfel încât, prin joc, elevii de clasa I să îşi însuşească informaţii noi şi utile pentru creşterea siguranţei lor pe drum spre şcoală, la şcoală, in mediul online şi atunci când sunt singuri acasă. Noutatea acestui an o reprezintă introducerea unui capitol suplimentar, "Igiena corpului şi a minţii", alcătuit atât din noțiuni teoretice, cât şi din activități şi exerciții menite să le ofere elevilor, cadrelor didactice şi părinților un sentiment de siguranță referitor la contextul pandemic actual.

Pe parcursul anului şcolar, în cadrul proiectului, se vor desfăşura activităţi interesante, aşadar, vă invităm să urmăriţi site-ul www.scoalatedi.ro pentru a descoperi periodic informații despre derularea programului şi rezultatele acţiunilor din cadrul acestuia.

Vă reamintim că formularul de înscriere rămâne deschis pentru toți învățătorii care anul acesta au sub îndrumare clasa I și vor să participe la programul Școala siguranței Tedi.

Succes tuturor!